Wat een fantastische excursie hebben we gehad bij het prachtige en nette bedrijf Kwekerij Notkamp! De demo van de geavanceerde onkruidbestrijdingsmachine van Lauwen Agro Engineering was enorm indrukwekkend.
Kwekerij Notkamp

Kwekerij Notkamp is een familiebedrijf met meer dan 30 jaar ervaring in de boomkwekerij. Gerald Notkamp heeft een solide reputatie opgebouwd in de teelt, het onderhoud en de verkoop van buxusgewassen. In 2007 begon Gerald samen met zijn zoon Rick officieel met Notkamp Boomkwekerij. Vanaf 2020 heeft Rick Notkamp het bedrijf overgenomen en is hij begonnen met uitbreiden, gericht op de toekomst. In 2023 is er een extra hal en een ruimere kantoor gerealiseerd. De kwekerij beslaat inmiddels meer dan 70 hectare en blijft groeien.
De voornaamste focus van Kwekerij Notkmap ligt op het kweken van Buxus sempervirens in bollen en piramidevormen, beschikbaar in diverse maten. Ze zijn gespecialiseerd in het kweken van buxus voor de groothandel. Op de kwekerij ligt gedurende het hele productieproces de focus op kwaliteit. Daarbij beschikken ze over de laatste technieken en machines. Rick Notkamp houdt zich dagelijks bezig met de teelt, het onderhoud en de verkoop van buxus en andere gewassen, samen met een team van professionele en gemotiveerde medewerkers.
Lauwen Agro Engineering
In samenwerking met de Innovatiekring Oost Nederland/LTO Weerbaarheid was er ook een innovatie. Lauwen Agro Engineering, gevestigd in Breda en opgericht in 2018, specialiseert zich in de ontwikkeling, productie en service van hightech onkruidbestrijdingswerktuigen. Hun belangrijkste doel is om boeren te voorzien van een robuust, betrouwbaar en economisch interessant alternatief voor de huidige standaard chemische onkruidbestrijding. Dit ondersteunt de overgang van chemische naar mechanische onkruidbestrijding. De intra-rij wiedmachine die gedemonstreerd werd, lijkt uitstekend inzetbaar op de boomkwekerij, wat de boomkwekers van Kwekerij Notkamp deed verbazen tijdens de demo.
De afsluiting van het studieclubjaar was uitstekend geregeld. We danken Kwekerij Notkamp hartelijk voor de gastvrije ontvangst bij hun mooie bedrijf en kijken uit naar het volgende seizoen!







